HANDICAPOVANÁ MLÁDEŽ MÁ ZÁUJEM O AKTÍVNY ŽIVOT V SPOLOČNOSTI

Dňa 27. 11. 2008 v rámci Dňa otvorených dverí predstavili žiaci školy pod vedením špeciálnych pedagógov PROJEKT ZRUČNOSTÍ A ODBORNÝCH VEDOMOSTÍ.

Žiaci učebného odboru stavebná výroba – prezentovali drenáž suterénneho muriva, skladali väzby z makiet tehlového muriva.. Zároveň vystavovali exponáty, ktoré vyrobili za pomoci majstrov odborného výcviku na zmluvných pracoviskách.

Nový učebný odbor cukrárska výroba vzbudil u žiakov veľký záujem. Žiaci predvádzali činnosti – máčanie jabĺk v čokoládovej poleve, ich zdobenie posýpkou; výrobu "pražských gúľ" – tvarovanie gúľ z punčovej hmoty, namáčanie do čokolády, zdobenie a prípravu regionálnych pochúťok.

Netradičnou prezentáciou boli dva učebné odbory – poľnohospodárska výroba a obchodná prevádzka, ktoré sa spojili a pripravovali chuťovky s mrkvovou nátierkou, vianočnú výzdobu z prírodného materiálu.

Učebný odbor – služby a domáce práce, ktorý je zatiaľ určený pre dievčatá ukázal šitie stolového prestierania.

Žiaci praktickej školy pripravili v rámci voľnočasových aktivít veľké množstvo drobných výrobkov, ktorými chceli predviesť svoju zručnosť a nápaditosť.

Cieľom PROJEKTU ZRUČNOSTÍ A ODBORNÝCH VEDOMOSTÍ bolo usmerniť rodičov s možnosťami vzdelávania, uplatnenia handicapovanej mládeže, ale aj to, aby sa rodičia presvedčili o šikovnosti a zručnosti svojich detí.

Ped.: Ing. A. Herková