PROJEKT PREZENTÁCIE REGIONÁLNYCH ZVYKOV A TRADÍCIÍ ŽIAKMI ODBORNÉHO UČILIŠŤA

V dňoch 16.2.2009 a 17.2.2009 v budove školy v rámci projektu regionálnych zvykov a tradícií sa uskutočnila prezentácia spojená so súťažou fašiangových regionálnych pochúťok.

16.2.2009 žiaci pripravovali:
Belák, Rafael - 3Z - pečené klobásky
Minich, Bobošíková - 1K - starosloviensky podlisník
Kresánková - 2K, Botková - 3S - tvarohové šišky
Šindelková - 2K, Mokran - 1M - fánky
Dovalovský, Krebes - 3K - šišky
Leevová - 3S, Ivan - 2Z - škoricové lokše

17.2.2009 žiaci pripravovali:
Urík, Babčan - 2M - škvarková pomazánka
Snitka, Kráľová - 1C - fašiangová paša
Čeríková, Matiašová - 2S - oškvarkový mrežovník
Kňaze, Mesiarik - 1M - tvarohové šišky
Senmančík, Nižný - 3M - fašiangové jabĺčka
Farkašová - 1S, Mokrá - 3S - kapustové strapačky

Komisia zložená z pedagógov školy, p. Velikovovej - predsedníčky okresnej rady Slovenského zväzu zdravotne postihnutých (SZZP), predsedníčky I. org. SZZP p. Čechovej hodnotila estetický vzhľad, kvalitu, manuálnu zručnosť súťažiacich žiakov. O súťaž prejavili žiaci mimoriadny záujem, nakoľko sa mohli prihlásiť zo všetkých učebných odborov a jednotlivé učebné odbory sa mohli aj spojiiť. Napr. kuchár + murár. Najväčší úspech mali pečené klobásky a fašiangová paša. Zaujali nielen komisiu ale aj prítomných pedagógov a žiakov. Všetci súťažiaci žiaci boli odmenení peknými cenami. projekt regionálnych zvykov a tradícií bol ukončený 18.2.2009 veselosťou a humorom a fašiangovými maskami.

Ped.: Ing. A. Herková, Ing. D. Jašková, Ing. T. Marcinová