TÝŽDEŇ SLOVENSKÝCH KNIŽNÍC

Dňa 27.3.2009 sa pri príležitosti Týždňa slovenských knižníc žiaci OU, PŠ pod vedením pedagógov zúčastnili podujatia Prvosienka - kvietok jarný v Hornonitrianskej knižnici. Podujatie bolo členené na niekoľko častí. Najskôr si žiaci zmerali svoje vedomosti o meste Prievidza a zároveň sa dozvedeli mnoho zaujímavostí z histórie mesta. Blížiace sa veľkonočné sviatky si priblížili náučným literárnym pásmom o ľudských zvykoch a tradíciách našich predkov. Príjemným spestrením boli hádanky, básničky a porekadlá o jari. Nasledovali tvorivé dielne, v ktorých žiaci vyrábali z papiera veľkonočné ozdoby pre mladších kamarátov. Na záver si žiaci so záujmom prezreli časopis pre deti a mládež Náš svet, ktorého vydavateľom je knižnica. V rámci spolupráce medzi knižnicou a školou sú prispievateľmi do časopisu aj žiaci našej školy. V aktuálnom vydaní je uverejnená úvaha žiačky III.K M. Maruškovej o mobilných telefónoch.

Ped.: Katarína Lišková, Emília Ondrejovičová, Janka Škrtelová