DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ 25.11.2009

Tradíciou školy sa v jesennom období stala prezentácia jednotlivých učebných odborov v budove školy. Pre žiakov školy je to veľká príležitosť ukázať svojim rodičom, budúcim prvákom a ďalšej verejnosti, čo sa naučili, čo dokážu a v čom chcú ďalej napredovať. Počas dňa otvorených dverí prezentovali žiaci učebné odbory pod vedením pedagógov a zhotovovali rôzne výrobky.

učebný odbor: poľnohospodárska výroba - kvetinár, zeleninár, sadovník

Žiaci zhotovovali vianočný stromček zo šišiek a dekoračné venčeky z prírodného materiálu. Počas prípravy prezentácie učebného odboru rozoznávali, triedili okrasné dreviny, učili sa základom aranžovania, využitiu prírodného materiálu na estetizáciu prostredia, v ktorom sa pohybujú, vykonávajú odborné činnosti, ale aj relaxujú.

učebný odbor: obchodná prevádzka - príprava jedál

cukrárska výroba

Žiaci pripravovali džús z mrkvy a pomaranča, zhotovovali hríbiky z orechového cesta, plnili linecké košíky s ovocím a šľahačkou.

učebný odbor: služby a domáce práce

Žiačky ručne vyšívali vianočné obrusy a obrusy na rôzne spoločenské príležitosti.

učebný odbor: služby a domáce práce - praktická škola

Žiaci praktickej školy zhotovili záložky do kníh a vianočné ozdoby, ktorými vyzdobili jednotlivé učebne školy. Vyskúšali si pečenie medovníkov.

učebný odbor: stavebná výroba - murárske práce

Žiaci zhotovovali zo stavebnice Lego Dacta rozličné mechanizmy, z variabilnej stavebnice z tehál stavali kostolík, pri ktorom si zároveň precvičovali skladbu tehál.

Pripravili ped.: Ing. A. Herková, Ing. D. Jašková, Ing. T. Marcinová