IMATRIKULÁCIE 2013

Posledný školský deň v roku 2013 bol výnimočný pre celú školu, no najmä pre našich prvákov, ktorých čakali imatrikulácie. Počas slávnostného dopoludnia boli žiaci prijatí medzi ostatných študentov školy. No nemali to vôbec ľahké. Najskôr si zmerali svoje sily vo vedomostných otázkach z jednotlivých učebných odborov, absolvovali rôzne skúšky, napríklad "pohladenie" murárskym náradím, degustáciu miešaných nápojov a chuťoviek z octu, korenia, horčice a iných lahôdok, vyšibanie prútím, kuchárskou vareškou a podobne. Všetci sľúbili dodržiavať pravidlá školy a boli slávnostne imatrikulovaní. Naše rady sa tak rozšírili o nových murárov, kuchárov, cukrárov, záhradníkov a žiakov praktickej školy. O pestrý kultúrny program sa postarali žiaci z vybraných učebných odborov a praktickej školy. Svoj talent prejavili v speve, tanci, hre na hudobnom nástroji, nechýbal ani umelecký prednes a vlastná literárna tvorba. Po ukončení nasledovala diskotéka. Prvákom želáme úspešné štúdium.

Zodpovední ped.: kolektív pedagógov OU, PŠ