VALENTÍN V HORNONITRIANSKEJ KNIŽNICI

V duchu lásky, romantiky a zamilovanosti sa nieslo dopoludnie, ktoré sme strávili pri príležitosti sviatku svätého Valentína v Hornonitrianskej knižnici. Žiaci sa dozvedeli, že tento deň nemusí znamenať iba obdarovanie milovaných kyticou, šperkom či bonboniérou. Prostredníctvom rozprávania rôznych legiend, ktoré o tomto sviatku kolujú už storočia, prednesom ľúbostných básní a príbehov od známych autorov pochopili, že každý z nás si praje byť milovaný a šťastný. Šťastie sa neraz ukrýva v drobných detailoch - milom slove, úsmeve, pohladení, pochvale. V závere dopoludnia si žiaci posadali za pracovné stoly a s chuťou a nadšením sa pustili do výroby valentínskych pozdravov. Niektorí vlastnými silami, iní s pomocou vyrobili krásne valentínky, ktorými obdarovali svojich blízkych. V prípade záujmu si mohli žiaci vypožičať knihy nápadov a postupov, ako valentínske pozdravy a srdiečka vyrobiť, pani knihovníčka im odporučila aj príbehy lásky z minulosti i súčasnosti, knihy citátov slávnych spisovateľov o láske. Nezabudla pripomenúť, že súvislosť so sviatkom svätého Valentína nachádzame aj v prírode, v tento deň si vraj vtáci začínajú hľadať svoju samičku.

Zodpovedný ped.: Mgr. K. Lišková