NÁUČNO-POZNÁVACIA EXKURZIA BANSKÁ ŠTIAVNICA

5. mája 2014 žiaci absolvovali náučno-poznávaciu exkurziu do starobylého banského mesta Banská Štiavnica. Prvou zastávkou bolo Banské múzeum v prírode v Banskej Štiavnici, kde mali účastníci exkurzie jedinečnú možnosť prezrieť si baňu zvnútra a zoznámiť sa s ťažkou prácou baníkov v minulosti. Nasledovala prehliadka mesta, kde mohli obdivovať architektonické skvosty - Starý zámok, Nový zámok, gotický kostol sv. Kataríny, budovu radnice, Trojičné námestie. Pastvou pre oči bola prechádzka botanickou záhradou, kde je vysadených okolo 250 rôznych domácich a cudzokrajných drevín. Exkurziu ukončila prehliadka kaštieľa Svätý Anton, ktorý sa nachádza v rovnomennej obci. Celá prehliadka bola doplnená odborným výkladom lektorky, ktorej žiaci kládli zvedavé otázky. Zaujímavá bola nielen umelecko-historická, ale i poľovnícka expozícia. Celý deň nás sprevádzalo slnečné počasie, dobrá nálada a žiaci si domov odnášali nezabudnuteľné zážitky.

Zodpovedný ped.: Bc. I. Jajcajová