PREVENCIA RIZÍK V DOPRAVNOM SPRÁVANÍ ADOLESCENTOV - ZODPOVEDNÉ UŽÍVANIE ALKOHOLU

Žiaci OU a PŠ sa zapojili do realizácie projektu "Bezpečný návrat domov", ktorého realizátorom je RÚVZ v Prievidzi a je zameraný na prevenciu rizík v dopravnom správaní adolescentov. Na stretnutí so zdravotnou sestrou p. Galisovou z RÚVZ a p. kpt. Zajacom - koordinátorom prevencie MsP dňa 19.5.2014 žiaci sledovali ukážky poskytnutia prvej predlekárskej pomoci pri dopravných úrazoch a získavali zručnosti pri nácviku umelého dýchania, masáže srdca a stabilizovanej polohy. Vyskúšali promiokuliare, ktorými sa navodzuje stav človeka po požití alkoholu a boli upozornení na možné riziká v cestnej premávke, hlavne pri jazde pod vplyvom alkoholu.

Zodpovedný ped.: Mgr. E. Ondrejovičová