NÁUČNO-POZNÁVACIA EXKURZIA ZUBEREC - BRESTOVÁ, ORAVSKÁ LESNÁ

Dňa 4.6.2014 sa žiaci zúčastnili náučno-poznávacej exkurzie na Oravu. Prvá zastávka bola Zuberec - Brestová, kde žiaci navštívili Múzeum oravskej dediny. Múzeum v prírode pre žiakov pripravilo program s názvom "ZAHRAJME SA AKO KEDYSI". Žiaci sa zúčastnili programu, kde mohli vidieť spôsob vyučovania a bývania v minulosti, domácu výrobu plátna, remeselnú výrobu, zahrali si tradičné hry detí a mládeže v minulosti. V rámci programu žiaci zmysluplne strávili pobyt v múzeu. Ďalšou zastávkou bola Oravská lesná železnica v Oravskej Lesnej. Všetci účastníci nasadli v stanici Tanečník do vozňov a absolvovali vyhliadkovú jazdu na vrcholovú stanicu Sedlo Beskydy, počas prestávky vystúpili na vyhliadkovú vežu, kde mali možnosť uvidieť krásnu panorámu oravskej prírody. Exkurzia bola príjemným spestrením tradičného vyučovania, žiaci si domov odnášali nezabudnuteľné zážitky.

Zodpovedný ped.: Bc. Kučerová