POKRAČOVANIE V REALIZÁCII PROJEKTU "HOVORME O JEDLE"

V školskom roku 2014/2015, v mesiaci október, sa žiaci školy zapojili do kampane "Prevenciou proti obezite" praktickou prípravou tradičných jedál z obilnín. Na pečenie domáceho chleba a pečiva z kvalitnej múky (špaldovej, celozrnnej, grahamovej) a prípravu jedál z obilnín a zdravých surovín - ovsená kaša, čierny Kubo, obilninové fašírky, obilninový ovocno-zeleninový šalát, cereálne tyčinky ..., sa podujali žiaci z I.C a III.K pod vedením majsteriek odborného výcviku E. Šramkovej a Bc. I. Štubňovej. Výsledky svojej práce prezentovali v triede praktickej školy. Prezentácia výrobkov bola spojená s ochutnávkou jedál a pripravená pre žiakov z iných učebných odborov, ktorí boli na tento deň pozvaní. 24.10.2014, v deň realizácie projektu, sa uskutočnila aj odborná prednáška "Zdravie a výživa" zameraná na prevenciu obezity. Prednášku viedla odborníčka na výživu p. Vidová z Poradenského centra v Prievidzi. Predviedla techniku merania tukov na dobrovoľnej vzorke žiakov a poskytla im poradenské služby z oblasti zdravej výživy.

Zodpovedný ped.: Mgr. Ondrejovičová