NEŽNÁ REVOLÚCIA - VÝCHOVNOVZDELÁVACÍ KONCERT

Výchovný koncert k výročiu "Nežnej revolúcie", ktorý bol zameraný na priblíženie slovenskej histórie od skončenia 2. svetovej vojny až po súčasnosť sa uskutočnil v priestoroch Regionálneho kultúrneho centra v Prievidzi a zúčastnili sa ho všetci žiaci našej školy. Cieľom hudobno-vzdelávacieho programu bolo vtipnou a pútavou formou spoznať dejiny vlastného národa a kultúry, ozrejmenie faktov histórie spred pár rokov, ktorej súčasťou boli rodičia alebo starí rodičia súčasných žiakov. Program sa dotýkal aj tém totality, socializmu, ŠTB, emigrácie, ZSSR, demokracie, anarchie, brannej povinnosti, cenzúry. Hovorené slovo striedali piesne hrané a spievané naživo, priamo korešpondujúce s témou od autorov, ktorí sa nejakým spôsobom dotkli práve tejto etapy našich dejín. Koncert realizovala umelecká agentúra AmOs z Banskej Bystrice.

Zodpovedný ped.: Ondrejovičová