NÁUČNO - POZNÁVACIA EXKURZIA ZVOLEN

Dňa 2.6.2015 sa žiaci so svojimi pedagógmi zúčastnili náučno-poznávacej exkurzie. Navštívili jedno z najstarších miest na Slovensku označované aj ako perla Pohronia - Zvolen. Prvou zastávkou bola dominanta mesta - Zvolenský zámok. Zámok je v súčasnosti národnou kultúrnou pamiatkou a jeho priestory od roku 1969 využíva Slovenská národná galéria, ktorá tu má svoje stále expozície. Prehliadka bola vhodne doplnená pútavým rozprávaním lektorky.

Po prehliadke zámku sa účastníci exkurzie presunuli do atraktívneho prostredia Arboréta Borová Hora, kde ich oslovili pôvodné druhy drevín, rozsiahla zbierka ruží s jej 660 odrodami a asi 660 druhov kaktusov a nádherne rozkvitnuté rododendrony. Exkurziu ukončila príjemná prechádzka najdlhším námestím na Slovensku, žiaci mali možnosť obdivovať renesančné domy zo 16. a 17. storočia, budovu divadla J.G. Tajovského, či najstarší sakrálny objekt mesta - vežu kostola sv. Alžbety.

Zodpovedný ped.: Bc. Kučerová