AGROPOTRAVINÁRSTVO - NÁUČNO-POZNÁVACIA EXKURZIA

Dňa 18.5.2010 sa žiaci učebného odboru obchodná prevádzka, cukrárska výroba zúčastnili náučno poznávacej exkurzie v Nitre a Gabčíkove. V Nitre navštívili poľnohospodárske múzeum, v ktorom sa oboznámili s vývojom poľnohospodárskej výroby a potravinárskeho priemyslu od minulosti až po súčasnosť. Žiaci sa dozvedeli aj o tom, ako sa zdokonaľovala ochrana zdravia a bezpečnosť pri práci súbežne s modernizáciou poľnohospodárstva a potravinárstva. Na exkurzii sa oboznámili s modernými trendami pri príprave jedál a pečení cukrárskych produktov. Environmentálny program exkurzie bol sústredený v Gabčíkove. Žiaci sa spoločne s pedagógmi previezli loďou po vodnom diele, dozvedeli sa o ochrane živočíšstva, rastlinstva a význame vodného diela.

Pripravila ped.: Bc. I. Jajcajová