PRIEVIDZSKÝ RYTIER ČIERNEJ DÁMY 2015

Pod týmto zaujímavým názvom sa konal III. ročník celoslovenskej baristickej súťaže, ktorú organizovala Stredná odborná škola obchodu a služieb Prievidza v spolupráci s mestom. Konala sa 9. októbra 2015 v Kultúrnom a spoločenskom stredisku v Prievidzi. Úlohou súťaže bolo v časovom limite 12 minút pripraviť 4 porcie capucina a namiešať voľný miešaný nápoj. Hodnotila sa nielen rýchlosť, kreativita, chuť nápoja, ale aj technické prevedenie. Na dodržanie všetkých kritérií dohliadali štyria chuťoví a štyria technickí komisári. Kávové variácie a kultúru pitia kávy odštartovali súťažiaci z celého Slovenska. V miestnosti s lákavou arómou sa baristi prezentovali svojimi zručnosťami, talentom a fantáziou. Jednoducho vydali zo seba to najlepšie - vycítili estetický moment a schopnosť objavovať nevšednosť v každodennosti. Žiaci mali možnosť sledovať prípravu rôznych druhov capucina a miešaných nápojov v rôznych podobách, servírovanie a podávanie nápojov. Oboznámili sa so strojmi na prípravu kávy, ich obsluhou. Pozitívne ohlasy mala aj ochutnávka capucina.

Zodpovedný ped.: Bc. Štubňová