4. ROČNÍK CELOSLOVENSKÉHO PROJEKTU ZÁLOŽKA DO KNIHY SPÁJA SLOVENSKÉ ŠKOLY: MÚDROSŤ UKRYTÁ V KNIHÁCH

V mesiacoch september - október 2015 sme sa zapojili do 4. ročníka celoslovenského projektu Záložka do knihy spája slovenské školy: Múdrosť ukrytá v knihách. Cieľom projektu bolo nadviazanie kontaktov medzi partnerskými školami prostredníctvom výmeny záložiek a podpora vzťahu žiakov k čítaniu kníh.

Prostredníctvom elektronickej pošty sme sa skontaktovali s pridelenými partnerskými školami OUI Viliama Gaňa a PŠI v Michalovciach. Vzájomne sme si vymenili informácie o školách, dohodli si predbežné počty záložiek a spôsob ich výmeny poštou. Žiaci pod vedením pedagógov vyrábali záložky rôznymi technikami počas vyučovacích hodín a v rámci krúžkovej činnosti. Naše záložky a fotografie z ich vzniku sa páčili, o čom svedčili ohlasy od partnerských škôl. Rovnako záložky, ktoré sme dostali, urobili našim žiakom veľkú radosť. Časť z nich sme vystavili na nástenke v priestoroch školy. V záverečnom vyhodnotení sme sa prostredníctvom e-mailu podelili o svoje skúsenosti a zážitky z priebehu realizácie projektu, výroby a výmeny záložiek, komunikácie s partnerskou školou.

Zodpovedný ped.: A. Haroníková