ŠKOLA PODPORUJÚCA ZDRAVIE - VARÍME "BOBULE"

Dňa 2.12.2015 sa uskutočnilo praktické vyučovanie žiakov odboru poľnohospodárska výroba. Tematicky bolo zamerané na zdravú výživu. Spracovaním plodovej a ostatnej zeleniny si žiaci upevnili vedomosti získané z teoretického vyučovania odborného predmetu zeleninárstvo.

Ako bojovať zdravým stravovaním proti obezite sa presvedčili, keď z prinesených surovín pripravili tekvicový prívarok, tekvicový šalát, cuketové špagety, opekané zemiaky s cuketou, zelerový šalát a mrkvovú nátierku.

Všetkým chutilo. Ukázali sme žiakom širokú paletu reálnych a atraktívnych možností v rámci zdravého spôsobu života a presvedčili sa, že zdravie možno podporiť správnou výživou v každom ročnom období (Svetový deň výživy 16.10.)

Zodpovední ped.: Ing. Kollárová, Bc. Jajcajová