VIANOČNÉ POSEDENIE

A zas nám prišli tie radostné sviatky, ktoré nám tak sladia ten náš život krátky...

V tomto adventnom čase vo štvrtok 10. decembra si žiaci praktickej školy spolu s učiteľmi skrátili čas čakania na vytúžené sviatky a zrealizovali vianočné posedenie. Už pár dní pred tým si vyrobili vianočné ozdoby na stromček, vyzdobili priestory školy či precvičili zručnosti pri stolovaní. Na sviatočnom stole nechýbala ani dobrá kapustnica i upečené rôzne chutné koláčiky. Pri príprave sme použili zdravé suroviny, napr. domácu sudovú kapustu, sušené slivky, hríby, bielu múku sme vymenili za špaldovú a koláčiky sme osladili medom. Na stole nechýbalo ovocie, oriešky a oblátky. Prostredníctvom praktických činností sa žiaci učia získavať informácie a praktické skúsenosti z oblasti zdravej výživy a vedieme ich k zdravému životnému štýlu. Žiaci za pomoci učiteliek si pripravili aj pásmo vianočných básní, piesní, vinšov, ktorými si spríjemnili dopoludnie, a tak prezentovali svoju šikovnosť. Veľmi sme sa potešili, že naše pozvanie prijali aj hostia pani Grambličková s jej synom Ferkom - naším absolventom. Z kultúrneho programu si každý z nás odniesol pekný zážitok.

Všetkým žiakom a ich rodinám želáme krásne prežitie vianočných sviatkov.

Zodpovední ped.: PaedDr. Ž. Balážová, Mgr. K. Lišková