ŠKOLA PODPORUJÚCA ZDRAVIE

V rámci aktivít Školy podporujúcej zdravie pedagógovia školy zorganizovali dňa 28.6.2010 športový deň v lesoparku v Prievidzi pre všetkých žiakov školy pod názvom "Zober loptu, nie drogy" vo voľnej nadväznosti na celoslovenský projekt. Snahou bolo športovými aktivitami posilniť telesnú odolnosť, fyzickú zdatnosť a výkonnosť všetkých žiakov, posilniť tak podiel preventívneho pôsobenia pred nežiadúcimi javmi. Žiaci preukázali svoje športové schopnosti, čím sa uplatnil pozitívny vplyv športu pri formovaní fyzických a psychických daností každého jednotlivca. Najaktívnejší žiaci si z burzy cien vybrali hodnotné odmeny za športový výkon. Po fyzickom výkone žiaci nadšene ocenili výchovno - vzdelávací program skupiny historického šermu "Bojník", založený na zásadách zážitkového vzdelávania a vyzdvihujúcich emocionalitu a skúsenostné poznávanie. Ná záver športového dňa si žiaci spoločne s pedagógmi opiekli špekáčiky na otvorenom ohnisku.

Pripravili ped.: Mgr. J. Škrtelová, Ing. M. Kollárová