NECHÝBA VÁM LÁSKA ?

Sviatok sv. Valentína pripadá na 14. február. Je sviatkom všetkých zamilovaných a slávi sa už niekoľko desaťročí v rôznych kútoch sveta. V tento deň sa zamilovaní obdarúvajú valentínkami a ďalšími romantickými darčekmi, aby si vyjadrili hĺbku svojich citov.

Pri tejto príležitosti sme 9. februára 2016 aj my, žiaci odborného učilišťa a praktickej školy pod vedením svojich učiteľov, zavítali do Hornonitrianskej knižnice v Prievidzi. Tohtoročné stretnutie sa nieslo v duchu hesla: "Nechýba vám láska ?". V úvode sme si pripomenuli históriu sviatku a vypočuli recitáciu zaľúbených básní z úst našich učiteľov. Nechýbali ani otázky a odpovede týkajúce sa lásky či zamilovanosti a známych dvojíc z literárnych diel. V druhej časti programu prebiehali tvorivé dielne. Vyrábali sme symbol lásky - obrovské srdce. Niektorí vystrihovali, iní upevňovali motýle na predkreslené srdiečko.

Odchádzali sme obohatení o nové poznatky a tešíme sa na ďalšie inšpiratívne stretnutie s pracovníčkami knižnice.

Zodpovedný ped.: Mgr. K. Lišková