PROJEKTOVÉ VYUČOVANIE - STRUKOVINY

Rok 2016 bol vyhlásený Organizáciou spojených národov za Medzinárodný rok strukovín. Pri tejto príležitosti sme sa rozhodli venovať 16. február 2016 výučbe a práci so strukovinami formou projektového vyučovania. Do modernej formy vyučovania sme zapojili žiakov zo všetkých tried. Žiaci z II.K pripravovali jedlá zo strukovín v školskej kuchyni a hotové prezentovali na prestretých stoloch s možnosťou ochutnávky - výborne chutili fazuľové placky, cícerová nátierka, piškótové rezy s fazuľou a najlepšia bola bôbová kaša, tzv. pučiavka, ktorú varia hlavne staršie generácie Prievidžanov. V učebni praktickej školy prebiehali aktivity so semenami strukovín, z ktorých žiaci tvorili zaujímavé obrazy. V učebni obchodnej prevádzky sa konala odborná prednáška s lektorkou pani Dášou Brezovskou. Prednáška bola zameraná na výživovú hodnotu strukovín. Pozvanie na deň strukovín prijala aj podpredsedníčka Klubu bôbárov v Prievidzi pani Anna Závadská, ktorá oboznámila žiakov s činnosťou klubu, s históriou a tradíciami mesta v súvislosti s pestovaním bôbu v Prievidzi. V učebni IKT prebiehala výučba žiakov na tému Zaujímavosti o strukovinách s využitím moderných technológií na vyučovacej hodine. Cieľom projektového vyučovania bolo upriamiť pozornosť žiakov na výživové prednosti strukovín a poukázať na ich výhody v stravovaní.

Zodpovední ped.: Mgr. Ondrejovičová, Mgr. Lišková, Mgr. Haroníková, PaedDr. Balážová, Šramková, Pálešová