ENVIRONMENTÁLNA PREDNÁŠKA O LESNOM SPOLOČENSTVE

26.4.2016 sa žiaci školy z príležitosti mesiaca lesov zúčastnili odbornej prednášky o význame lesného spoločenstva. Lektorom boli pracovníci Lesov SR, Lesný závod Prievidza, Ing. Petra Jankejová a Jozef Paľo.

Zamerali sa na význam lesov, ich časté poškodzovanie, pútavou formou poukázali na dôvody lesnej katastrofy vo Vysokých Tatrách a na možnosti podpory obnovy lesov v našom okolí.

Aj napriek najmodernejšej technike nedokážeme nahradiť obyčajný chlorofyl a fotosyntézu v zelených častiach rastlín, vďaka ktorým máme životodarný kyslík, a preto poukázali na množstvo príkladov z rastlinnej a živočíšnej ríše. Príroda a les zvlášť je pre nás tým najlepším zdrojom poučenia a knihou, ktorú by sme mali čítať pomaly a dôkladne, pretože nikde inde nanájdeme lepší zdroj poznania a múdrosti.

Zodpovedný ped.: Ing. M. Kollárová