DEŇ MATIEK

Deň matiek, ktorý sa na Slovensku oslavuje vždy v 2. májovú nedeľu, patrí k najkrajším sviatkom. V tomto sviatku sa odzrkadľuje jedinečnosť a nenahraditeľnosť matky. Deti na celom svete majú možnosť vzdať úctu svojim mamám pekným kvietkom či iným darčekom.

Dňa 6.5.2016 sa v priestoroch HNK uskutočnilo pre žiakov našej školy literárno-dramatické pásmo doplnené tvorivými dielňami pod názvom Mame s láskou a vďakou.

V úvode stretnutia sa žiaci oboznámili s históriou tohto sviatku. Literárne pásmo tiež spríjemnili učitelia recitáciou básní o matke. Veľmi zaujímavou úlohou bolo aj vpisovanie vlastností svojej mamy do papierového srdca či hádanie slov iba pomocou pantomímy. Príjemné dopoludnie bolo ukončené výrobou mozaikových srdiečok, ktoré potešia každú mamu.

I keď tento sviatok nemá u nás dlhú históriu, každý z nás by si mal nájsť chvíľku, aby si na tú svoju mamičku spomenul.

Zodpovední ped.: Mgr. K. Lišková, PaedDr. Ž. Balážová