ZA BRÁNOU MÚZEA

Dňa 22. septembra 2016 žiaci našej školy pod vedením učiteľov zavítali do priestorov Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi pri príležitosti Dní otvorených dverí pod názvom Za bránou múzea. Mohli sme si pozrieť výtvory žiakov, napr. obrázky z piesku, odtlačky na látke, či oprášiť vedomosti o rôznych predmetoch z dávnej doby. Tí šikovnejší si počas tvorivých dielní vyrobili aj ružičky z krepového papiera. Na záver nám pracovníčka múzea sprístupnila výstavu Reklama a deti. Videli sme rôzne zberateľské sady obrázkov, omaľovánky, vystrihovačky, hry, kalendáre, rozvrhy hodín, plagáty podporujúce kúpu kávy, kakaa, sladkostí či rôzne papierové obaly z minulosti. Hlavnými protagonistami tejto reklamy boli deti a ich roztomilé tváričky.

Zodpovední ped.: PaedDr. Ž. Balážová, Mgr. K. Lišková, Mgr. A. Haroníková