ODBORNÁ EXKURZIA

Dňa 4.10.2016 sa žiaci a pedagógovia odborného učilišťa zúčastnili odbornej exkurzie: kaštieľ Čereňany - hvezdáreň Partizánske - Jankov vŕšok. V kaštieli Čereňany ich privítal majiteľ p. Filo, umožnil im nahliadnuť do izieb, koňakovej miestnosti, vínnej pivnice a v jedálenskej časti bolo pre nich pripravené občerstvenie. Mali možnosť si prehliadnuť architektúru kaštieľa a parku. V hvezdárni Partizánske sa v prvej časti v prednáškovej miestnosti prostredníctvom prednášky spojenej s videoprojekciou dozvedeli o zákonitostiach v prírode a vo vesmíre, Slnku, planéte Zem a ďalších planétach slnečnej sústavy. Následne sa presunuli do kupoly, kde sa dozvedeli o možnosti pozorovaní vesmíru ďalekohľadom. Na Jankovom vŕšku navštívili bunkre, pamätník a múzeum SNP. Člen slovenského zväzu protifašistických bojovníkov p. Jozef Súkenník žiakom pripomenul hrôzy vojny, vysvetlil význam SNP a protifašistického odboja.

Zodpovední ped.: Mgr. A. Haroníková, Mgr. E. Ondrejovičová