DARY JESENE

Dňa 20.10.2016 pripravili žiaci I.K a I.C pod vedením MOV Bc. I. Štubňovej a S. Ďurišovej projektové vyučovanie s názvom Dary jesene. V úvode pripravili pre žiakov školy poučnú prezentáciu, v ktorej mali možnosť zistiť rôzne zaujímavosti o jesennej zelenine a ovocí, dozvedeli sa, akými netradičnými spôsobmi je možné zeleninu a ovocie pripraviť. Kuchári a cukrári pripravili tekvicovo-ananásový kompót, cuketový perník, kapustníky zo špaldovej múky, tekvicové pagáče, šalát z červenej repy s chrenom, cibuľové krúžky. V závere si mohli svoje poznatky preveriť vo vedomostnom kvíze, ktorý ich veľmi zaujal. Projektové vyučovanie bolo zakončené výstavou a ochutnávkou pripravených jedál, na ktorých si všetci žiaci školy spoločne pochutnali.

Zodpovední ped.: Bc. I. Štubňová, S. Ďurišová