28.11.2016 NÁUČNO-ODBORNÁ EXKURZIA AGRO GTV NOVÁKY

28.11.2016 sa žiaci učebných odborov poľnohospodárska výroba, obchodná prevádzka - práca pri príprave jedál a cukrárska výroba zúčastnili prehliadky podniku AGRO GTV Nováky, ktorý sa zameriava na pestovanie rajčín v skleníkoch s využitím geotermálnej energie.

Exkurzia bola zameraná na oboznámenie žiakov s významom pestovania rajčín pre racionálne stravovanie, ich konzumácia pomáha v prevencii obezity. Videli spôsob pestovania rajčín v hydropónii, prihnojenie, technológiu pestovania a zberu, zaujímavosťou bol spôsob opelenia kvetov pomocou úľov s čmeliakmi a biologická ochrana - zlatoočka v boji proti moliciam. Prevažná časť prác je riadená počítačovou technikou. Pestovanie rajčín v našom reióne podporuje výrobu a predaj slovenských produktov a umožňuje pracovné uplatnenie ľudí.

Žiakov veľkovýrobný spôsob pestovania rajčín motivoval k možnosti hľadať pracovnú príležitosť v tejto výrobnej sfére.

Zodpovední ped.: Ing. M. Kollárová, Bc. I. Štubňová