DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

Dňa 15. februára 2017 sa otvorili dvere našej školy pre žiakov, pedagógov, rodičov i ostatných záujemcov, ktorí mali záujem získať informácie o štúdiu. Interaktívnym a názorným spôsobom boli záujemcom predstavené všetky učebné odbory: poľnohospodárska výroba - záhradníctvo, stavebná výroba - murárske práce, obchodná prevádzka - práca pri príprave jedál, cukrárska výroba, služby a domáce práce a praktická škola. V odborných učebniach učitelia a žiaci prezentovali jednotlivé učebné odbory, ich prínos pre praktický život a rovnako aj výrobky, ktoré si študenti pod odborným vedením pedagógov vyrobili. Záujemcom boli poskytnuté komplexné informácie o podmienkach prijatia, spôsobe výučby a ukončovaní štúdia. Nechýbali informácie o mimoškolských aktivitách, o činnosti záujmových krúžkov, možnosti ubytovania žiakov v internáte. Žiaci sa pochválili aj úspechmi, ktoré dosiahli na celoslovenských súťažiach.

učebný odbor: poľnohospodárska výroba - záhradníctvo

Žiaci sa prezentovali praktickou ukážkou papierového pletenia, zhotovovali košíky, vence, stromčeky, srdcia, vajíčka. Vyrábali kvietky z papierových podložiek, farbili a zdobili drevené rámiky.

učebný odbor: stavebná výroba - murárske práce

Návštevníci mali možnosť vidieť osadzovanie drevenej zárubne, ukážku ohýbania oceľovej výstuže, výrobu hlinených tehličiek, ukážky preväzovania tehál pri murovaní.

učebný odbor: obchodná prevádzka - práca pri príprave jedál

Žiaci pripravovali výrobky, studenej a teplej kuchyne. Zo studenej kuchyne pripravili rôzne druhy chuťoviek s viacerými druhmi nátierok, s motívmi zvieratiek, slanú tortu, kuraciu roládu, misu zo pstruhov. Teplú kuchyňu prezentovali pirohmi so slaninkou a kyslou smotanou, šúľancami s makom.

učebný odbor: služby a domáce práce

Učebný odbor sa prezentoval praktickou ukážkou strojového šitia, žiačka zhotovovala vankúš patchworkom. Nechýbali ani ukážky z ručného šitia, výrobky vyrobené technikou decoupage, slané pečivo, výšivky.

učebný odbor: cukrárska výroba

Budúce cukrárky poťahovali a zdobili valentínsku tortu, ozdobovali perníkové srdiečka a vypichovali srdiečka z cukrárskej hmoty. Prezentovali sa rôznymi druhmi zákuskov.

Praktická škola

Žiaci zlepovali srdiečka z lineckého cesta, vyrábali zubnú pastu z prírodných surovín a vyšívali krížikovým stehom. Návštevníci mali možnosť vidieť ukážky prác žiakov z viarerých predmetov.

nahrávka

Zodpovední ped.: kolektív pedagógov spojenej školy