NÁUČNO-POZNÁVACIA EXKURZIA

Dňa 24.5.2017 sa žiaci a pedagógovia OU a PŠ zúčastnili odbornej exkurzie do výroby v PSA Trnava a vlastivedno-historickej na hrade Červený kameň v Častej. V PSA Trnava absolvovali prednášku o histórii a súčasnosti automobilovej výroby, o nových technológiách vo výrobe osobných automobilov, a potom prehliadku výrobných liniek. Nasledovalo krátke zastavenie v historickom centre Trnavy a cesta do Častej. V Častej videli krásny zámocký park, nádvorie a interiéry na hrade Červený kameň, absolvovali prehliadku na tému Život na hrade, v ktorej sprievodcovia priblížili genealógiu rodu Pálfiovcov, históriu umeleckých diel, nábytku a hradných pivníc. Žiakov výklad zaujal, kládli sprievodcom otázky, na ktoré dostali vtipné a zaujímavé odpovede.

Zodpovedný ped.: RNDr. A. Maňková