PROJEKT PRIATEĽSTVO A POZNANIE NEPOZNÁ VZDIALENOSŤ

..............................................................................................."Nie je dôležité stretnúť vo svojom živote veľa ľudí, dôležité je stretnúť tých pravých..."

V školskom roku 2016/2017 sme začali realizovať projekt pod názvom Priateľstvo a poznanie nepozná vzdialenosť. Cieľom projektu je nadviazanie spolupráce medzi Praktickou školou Švabinského 7 v Bratislave a Praktickou školou na Nábreží J. Kalinčiaka 4 v Prievidzi. Osobnému stretnutiu predchádzala emailová komunikácia, komunikácia žiakov a pedagógov na Skype, vytvorenie a odoslanie videovizitky školy.

Dňa 13. júna 2017 do našej školy zavítali žiaci z Bratislavy pri príležitosti spoločného projektu. Už po príchode ich čakal bohatý program. V úvode sme ich privítali krátkym príhovorom, neskôr sa vzájomne žiaci zoznámili a prehliadli si školu. Spestrením dňa bol aj kultúrny program - rôzne piesne a recitácia našich žiakov. Nechýbali ani tvorivé aktivity, kde žiaci vyrábali srdiečka priateľstva. Po chutnom obede sme sa presunuli do Bojníc, prezreli sme si okolie zámku a posedeli na gazdovskom dvore. Po pekne strávenom dni sme sa rozlúčili na železničnej stanici. Už teraz sa všetci tešíme na ďalšie stretnutie.

Vyjadrenia žiakov:

Nikolka:

"najviac sa mi páčilo v Bojniciach, bol to najkrajší deň a prialo nám aj počasie..."

Janko:

"som veľmi rád, že som si našiel nových kamarátov..."

Barborka:

"pre mňa bol celý deň zaujímavý, už sa neviem dočkať ďalšieho stretnutia v Bratislave..."

Emanuel:

"mne sa páčil gazdovský dvor a spoločné posedenie s novými kamarátmi..."

Patrik:

"veľmi dobrý bol kultúrny program, máme výborné a pekné speváčky, po dlhom čase som bol v Bojniciach, hladkal som sovu - bol to úžasný pocit, cez prázdniny sa sem určite vyberiem so svojou rodinou..."

Nikolas: