SLOVENSKÝ JAZYK A LITERATÚRA TROCHU INAK

Žiaci praktickej školy dňa 27.10.2017 absolvovali čitateľský maratón. V úvode sa prostredníctvom prezentácie zamerali na výhody pravidelného čítania a predstavili si Adelu Banášovú v polohe spisovateľky. Postupne sa všetci žiaci a pedagógovia vystriedali pri čítaní úryvkov z Adelinej knihy Zabudnuté slovenské rozprávky. Žiaci si vyskúšali aj úlohu ilustrátorov. Z hotových ilustrácií vzniklo krásne leporelo. Dúfame, že sa čoskoro stretneme pri ďalšej knihe z dielne slovenských autorov a žiaci budú čítať nielen v škole, ale aj v domácom prostredí. Každý čitateľ dostal účastnícky list. Adele sme o našom maratóne napísali list a pripojili sme aj zopár fotografií.Na literárnom dopoludní nechýbalo občerstvenie, ktoré si žiaci pripravili na hodine prípravy jedál.

Zodpovední ped.: Mgr. A. Škrtelová, Mgr. K. Lišková