28. 11.2017 NÁUČNO - ODBORNÁ EXKURZIA KĽAČNO, NITRIANSKE PRAVNO

Dňa 28.11.2017 sa uskutočnila náučno – poznávacia exkurzia v ovčíne v Kľačne, kde žiaci získali poznatky o chove oviec, zazimovaní oviec, spracovaní ovčieho mlieka, mäsa, videli praktickú ukážku strihania oviec. Žiakov zootechnička oboznámila s chovom hovädzieho dobytka, spracovaním hovädzieho mlieka a mäsa. Po absolvovaní exkurzie žiaci navštívili predajňu mäsa v Nitrianskom Pravne, oboznámili sa s tradičnou výrobou bezlepkových výrobkov, rozpoznávali jednotlivé druhy mäsa – hovädzie, bravčové, hydinové, údené mäsá, výrobky a ďalšie produkty. V predajni kvetinárstvo Kvetinka si žiaci učebného odboru poľnohospodárska výroba pozreli ponuku výrobkov k obdobiu adventu a Vianoc. Deň bol ukončený prehliadkou hotela Vyšehrad, kde videli slávnostné stolovanie, recepciu, ubytovanie, kaviarenskú časť, kvetinové aranžmány na stoly a ostatné priestory hotela. V cukrárni Orchidea si žiaci pozreli pestrú ponuku cukrárskych výrobkov a pochutnali si na teplom čaji a zákuskoch. Exkurzie sa zúčastnili žiaci z učebných odborov obchodná prevádzka – práca pri príprave jedál, cukrárska výroba a poľnohospodárska výroba.

Zodpovedný ped.: Bc. I. Bugárová