PROJEKTOVÉ VYUČOVANIE - KAPUSTA MALÝ ZÁZRAK, KAPUSTA ZDRAVIE NA TANIERI

15.12.2017 sa v priestoroch školy uskutočnilo projektové vyučovanie pod názvom Kapusta malý zázrak, Kapusta zdravie na tanieri. Projektové vyučovanie bolo medzi učebnými odbormi obchodná prevádzka – práca pri príprave jedál a cukrárska výroba. Žiaci zozbierali množstvo receptov od rodičov, starých a prastarých rodičov. Pripravili prezentáciu na zvolenú tému, ktorú si pozreli aj s ostatnými spolužiakmi a dozvedeli sa veľa zaujímavého o kapuste, jej priaznivých účinkoch na ľudský organizmus a načo všetko sa dá použiť. Následne kapustu nabíjali do kameninového súdka, pripravovali rôzne jedlá z hlávkovej aj kyslej kapusty a to: halušky s kapustou, kapustovú štrúdľu, kapustové pagáče, kapustníky, koložvársku kapustu, kapustovú čalamádu. Potom jedlá prezentovali v pripravenej učebni a zdegustovali so všetkými žiakmi školy. Takouto formou si navzájom vymieňali svoje získané vedomosti a zručnosti.

Zodpovední ped.: Bc. I. Bugárová, Bc. S. Ďurišová