DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

Tak ako po minulé roky sme aj tento školský rok otvorili bránu našej školy pre záujemcov o štúdium, ich rodičov, zákonných zástupcov, pedagógov a ostatnú verejnosť. Deň otvorených dverí sa konal dňa 8. marca 2018 a niesol sa v znamení kreativity, nápadov a jarnej nálady. Vedenie školy a vybraní pedagógovia informovali prítomných návštevníkov o možnostiach štúdia, ubytovania v internáte, podmienkach prijatia, spôsobe prípravy na zvolenú profesiu a ukončovaní štúdia. Nechýbali ani informácie o mimoškolských aktivitách, záujmových krúžkoch, úspechoch na celoslovenských súťažiach, možnostiach poberania štipendia. Účastníci dostali informačné letáčiky, drobné upomienkové predmety a malé občerstvenie. V priestoroch chodby mali návštevníci možnosť zhliadnutia prezentácie zo života školy. V odborných učebniach prezentovali žiaci pod vedením pedagógov rôzne činnosti, výrobky, ktorým sa venujú počas školského roka, rôzne aktivity boli priblížené prostredníctvom násteniek a prezentácií.

učebný odbor: poľnohospodárska výroba - záhradníctvo

Žiaci prezentovali učebný odbor presádzaním izbových kvetov a zeleniny pod názvom Prišla jar, pri tvorbe kreatívnych výrobkov predviedli možnosti využitia odpadových surovín s názvom Recyklovaná krása. Veselé vitamíny ukázali pri aranžovaní z ovocia a zeleniny.

Zodpovedný ped. : Ing. M. Kollárová

učebný odbor: stavebná výroba - murárske práce

Návštevníci mali možnosť vidieť výrobu hlinených tehličiek, ukážky preväzovania tehál pri murovaní a názornú ukážku lepenia obkladu.

Zodpovední ped. : Bc. V. Štajnoch, S. Kotian, Ing. T. Marcinová

učebný odbor: obchodná prevádzka - práca pri príprave jedál

Žiaci pripravili rôzne výrobky studenej a teplej kuchyne. Učebňu rozdelili na tradičnú kuchyňu pod názvom Tak varili stará mať a modernú, ktorú reprezentovalo napríklad suši. Z praktických ukážok predviedli prípravu kysnutého cesta pri výrobe buchiet so slivkovým lekvárom, pred zrakmi návštevníkov pripravovali šunkovo-syrové toasty, oškvarkovú nátierku a rôzne chuťovky.

Zodpovední ped. : Bc. I. Bugárová, D. Pálešová

učebný odbor: služby a domáce práce

Učebný odbor sa prezentoval praktickou ukážkou strojového šitia – šitím srdiečok. Nechýbali ani ukážky ručného šitia, háčkovania, pletenia, rôzne výšivky, dekoratívne predmety, výrobky zhotovené technikou decoupage.

Zodpovedný ped. : Bc. I. Jajcajová

učebný odbor: cukrárska výroba

Žiaci učebného odboru cukrárska výroba vykrajovali veľkonočné motívy z tuhého tukového cesta, po upečení ich plnili a zdobili. Prezentovali sa rôznymi druhmi zákuskov, na stole nechýbal ani veľkonočný baranček, torty rôznych tvarov a medovníkové srdiečka.

Zodpovední ped. : Bc. M. Novotková, Bc. S. Ďurišová

Praktická škola

Žiaci zhotovovali venček s jarným motívom z prírodnín pomocou tavnej pištole, predviedli ukážku ručného šitia z filcu. V učebni mali možnosť návštevníci vidieť ukážky prác žiakov z viacerých predmetov – škvarkové pagáče, slané pečivo, orechový závin, výtvarné práce, rôzne ručné práce vytvorené šitím, háčkovaním, vyšívaním, aranžérske práce, ukážky výsevov, pestovania rastlín, tvorbu leporela a mnohé iné.

Zodpovední ped. : Mgr. J. Škrtelová, Mgr. K. Lišková