EXKURZIA NA MESTSKÚ POLÍCIU V PRIEVIDZI - PREDNÁŠKA "PORUŠOVANIE ĽUDSKÝCH PRÁV"

Dňa 7.3.2018 sa konala exkurzia na Mestskú políciu v Prievidzi, ktorej sa zúčastnilo 15 žiakov OU. Koordinátor prevencie MsP Mgr. Zajac privítal žiakov v priestoroch MsP na Nováckeho ulici a oboznámil ich s oddeleniami a činnosťou polície. Žiakov zaujalo oddelenie, na ktorom občania môžu podávať sťažnosti, zaujali ich aj diplomy a ocenenia získané v rôznych súťažiach a vybavená posilňovňa. V zasadačke MsP prebiehala prednáška k porušovaniu ľudských práv a slobôd. Úvod do prednášky tvorili ukážky policajnej výstroje a výzbroje, bolo vysvetlené, kedy policajti môžu použiť donucovacie prostriedky, za akých okolností a v akých situáciách dochádza k porušovaniu ľudských práv a k obmedzovaniu osobnej slobody. Mgr. Zajac sa dotkol oblastí páchania trestnej činnosti, užívania drog, alkoholu, sexuálneho obťažovania a násilia. Cieľom prednášky bolo poučiť žiakov ako predchádzať kriminalite a ako sa chrániť a brániť pred použitím násilia.

Zodpovedný ped.: Mgr. E. Ondrejovičová