KYBERŠIKANOVANIE

Dňa 19.3.2018 sa konala prednáška o probléme šikanovania prostredníctvom internetu. Prednášajúca Mgr. Cifríková z Centra voľného času v Prievidzi vysvetlila žiakom pojem kyberšikanovanie, poukázala na možnosť zneužitia osobných údajov na sociálnych sieťach, hlavne rodného čísla, fotografií, videonahrávok. Upozornila žiakov, aby nezverejňovali osobné údaje na facebooku, nedôverovali neznámym ľuďom a dostatočne sa chránili napr. odhlásením sa zo sociálnej siete, správne vytvoreným heslom. Žiaci sa dozvedeli, ako prebieha šikanovanie cez internet prostredníctvom príbehov mladých ľudí, ktoré si vypočuli v prezentácii – opakované vyhrážky, vydieranie, vyvíjaný nátlak, nebezpečné stretnutie. Cieľom prednášky bolo poučiť žiakov, ako sa chrániť na internete, komu povedať o probléme, a že sa majú správať zodpovedne pri používaní mobilného telefónu a internetu.

Zodpovedný ped.: Mgr. E. Ondrejovičová