NÁUČNO-ODBORNÁ EXKURZIA GARDENIA NITRA

Dňa 19. apríla 2018 sa žiaci učebných odborov poľnohospodárska výroba, obchodná prevádzka, cukrárska výroba a služby a domáce práce zúčastnili náučno-odbornej exkurzie Gardenia Nitra. Po ceste vlakom do Nitry sa žiaci pešo presunuli na výstavisko Agrokomplex v Nitre. V jeho priestoroch mali možnosť prezrieť si medzinárodnú záhradnícku výstavu a získať inšpirácie pre skrášlenie záhrady, balkóna či pozemku, uvideli veľké množstvo kvetov a drevín. Vystavovatelia ponúkali i bohaté záhradné príslušenstvo - grily, skleníky a altánky. V expozícii BONSAI GALLERY sme nahliadli do tajov profesionálnej bonsajistiky, unikátnych stromov z Japonska, Kórei a z domácej bonsajovej produkcie. Odborníci na pestovanie kaktusov, exotických rastlín, kvetín, drevín či skalničiek záujemcom radili, ako ich pestovať. Žiaci mali možnosť vidieť i prezentáciu tvarovaných stromov a praktickú ukážku rezov ovocných drevín. Neobišli ani sokoliarsky dvor s množstvom dravcov. Taktiež si prezreli bohatú ponuku reštauračného inventára – pomôcky na stolovanie, retro a súčasná keramika, reštauračná bielizeň, využitie kvetín v stolovaní a tvarovanie ovocia a zeleniny pre spestrenie kuchynských jedál. Videli širokú ponuku cukrárskych pomôcok, rôzne druhy medu a iných pochutín a korenín s využitím v cukrárskej výrobe.

Zodpovedný ped.: Ing. M. Kollárová