DEŇ MATIEK V HORNONITRIANSKEJ KNIŽNICI

Druhú májovú nedeľu už tradične celý svet vzdáva hold všetkým matkám. Význam, históriu a oslavovanie tohto sviatku nám priblížila pani knihovníčka Anežka Šenitková dňa 7. 5. 2018 v Hornonitrianskej knižnici. V úvode podujatia prečítala dojímavý príbeh matky, ktorá vlastným telom zachránila život svojmu dieťaťu a poukázala na silu materinskej lásky. Nasledovali verše slovenských autorov oslavujúce materstvo. V druhej časti žiaci pantomímou znázorňovali a hádali rôzne ženské povolania a ženské literárne postavy. Počas tvorivých dielní vyrobili pre svoje mamy srdiečka z papiera s ukrytým čokoládovým prekvapením. Podujatie bolo pre žiakov veľmi inšpiratívne, počas aktivít boli vedení k zamýšľaniu sa nad vlastným správaním nielen k mamám, ale aj ľuďom vo svojom okolí.

Zodpovedný ped.: Mgr. K. Lišková