ÚČELOVÉ KURZY - KURZ OCHRANY ŽIVOTA A ZDRAVIA, TURISTICKÝ KURZ

V dňoch od 30.5.2018 do 1.6.2018 sa konali účelové kurzy žiakov tretích a druhých ročníkov v rekreačnej oblasti Remata a na letisku v Prievidzi. Žiaci boli ubytovaní v chate Mladosť, v ktorej sa konali dve odborné prednášky na tému Prevencia alkoholovej závislosti s predsedom Spolku abstinentov so sídlom v Prievidzi a na tému Príroda hornej Nitry s predsedom Základnej organizácie slovenského zväzu ochrancov prírody a krajiny v Prievidzi. V prvý deň kurzu žiaci absolvovali výstup na Bralovu skalu, zúčastnili sa prednášky, večer opekali v prírode. Počas dňa plnili určené úlohy. Na druhý deň sa konala prednáška o ochrane vtáctva a živočíchov v prírode, turistická vychádzka k okrasným rybníkom spojená s plnením úloh z oblasti zdravotnej prípravy a civilnej ochrany. Na tretí deň, na letisku v Prievidzi, sa žiaci oboznámili s ukážkami techniky záchranných a ozbrojených zložiek.

Zodpovedný ped.: Mgr. E. Ondrejovičová