DOPOLUDNIE S KERAMIKOU

Dňa 18. 9. 2018 za žiaci z učebných odborov stavebná výroba a poľnohospodárska výroba a žiaci praktickej školy zúčastnili prvej aktivity zo školského projektu Tradičný stavebný materiál v modernom svete – prednášky a tvorivých dielní na tému Keramika. Lektor, keramikár, Rastislav Haronik ich oboznámil s históriou vzniku, materiálovým zložením, technológiou výroby tehliarskych výrobkov a keramiky v našom regióne, na Slovensku i vo svete a ich využitím v stavebníctve i v iných oblastiach života. Vysvetlil pojmy tehliarsky výrobok, keramika. Žiaci sa dozvedeli o použití keramiky v exteriéri pri sadovníckych úpravách i v interiéri pri aranžovaní, o údržbe keramiky. V závere mali možnosť zoznámiť sa s keramickou hlinou, chytiť ju do ruky, prípadne si vyrobiť jednoduchý výrobok.

Zodpovedný ped.: Mgr. A. Šandriková