ZÁLOŽKA DO KNIHY SPÁJA SLOVENSKÉ ŠKOLY

Dňa 8.10.2018 sa žiaci OU a PŠ zúčastnili v rámci 7. ročníka celoslovenského projektu Záložka do knihy spája slovenské školy: Milan Rastislav Štefánik a iné významné osobnosti, ktoré spájajú Čechov a Slovákov prednášky so spisovateľkou Vandou Rozenbergovou a tvorivých dielní v Hornonitrianskej knižnici v Prievidzi. V úvodnej časti sa formou prezentácie oboznámili so životom M. R. Štefánika a jeho úlohou v moderných dejinách ako osobnosti, ktorá spájala Čechov a Slovákov. Následne vyrábali za pomoci pedagógov záložky rôznych tvarov a veľkostí pomocou ľubovoľných techník – koláž, maľovanie, kreslenie na určenú tému. V závere podujatia si prezreli výstavu o vzniku ČSR. Záložky spolu so sprievodným listom boli odoslané a poputujú do vybranej partnerskej školy.

Zodpovední ped.: Mgr. A. Šandriková, Mgr. K. Lišková