SVETOVÝ DEŇ VÝŽIVY (ŠKOLA PODPORUJÚCA ZDRAVIE)

Z príležitosti Svetového dňa výživy žiaci učebného odboru obchodná prevádzka a poľnohospodárska výroba pod vedením svojich pedagógov dňa 6. novembra 2018 počas tvorivej dielne spojenej s ochutnávkou pripomenuli všetkým žiakom a zamestnancom školy pocit zodpovednosti za vlastné zdravie a princípy zdravej výživy. Cieľom bolo zamerať sa na podporu a ochranu telesného a duševného zdravia, podporu prevencie obezity.

V téme Najedzme sa do štíhlosti sa zamerali na produkty jesenných zberov v domácich záhradách. Ovocnými a zeleninovými nátierkami vzbudili u žiakov chuť k zdraviu a inšpirovali ich jesť chutné, nutrične vyvážené jedlá.

Pre podporu pitného režimu pripravili jablkovú ovocnú šťavu zriedenú kvalitnou pitnou vodou, ktorou disponuje Slovensko, namiesto používania balenej vody v plastoch – rozvoj environmentálnej výchovy.

Zodpovední ped.: Ing. M. Kollárová, Bc. I. Bugárová