ŠKOLA PODPORUJÚCA ZDRAVIE - ZDRAVIE V ČAJI UKRYTÉ (ŠKOLSKÝ PROJEKT)

Dňa 6.12.2018 žiaci I.Z, II.Z a I.K triedy pod vedením pedagógov počas tvorivej dielne pripravili pre žiakov a zamestnancov školy bylinkové čaje. Cieľom bolo zamerať sa na podporu a ochranu zdravia žiakov a poukázať na čaj ako prírodný osviežujúci nápoj, ktorý nemá žiadne kalórie. Ako konzumáciou ovocia a zeleniny, tak i pitím čaju si možno zvýšiť počet antioxidantov v tele. Dlhý stresujúci deň, nedostatok cvičenia, u žiakov časté jedenie rýchlych jedál s vysokým obsahom tuku a cukru a nízkym obsahom vlákniny si môže vyžiadať svoju daň a čaj v tele antioxidanty doplní.

O účinkoch bylinkových čajov, ktoré žiaci pripravili – šalviový, žihľavový, medovkový, mätový, šípkový so škoricou, ovocný, ríbezľový a harmančekový – sa žiaci spoločne rozprávali, ochutnávali ich, prostredníctvom letákov v triede si mohli osvojiť ich vlastnosti a účinky na tú-ktorú chorobu alebo vychutnať si ich ako balzam pre telo i dušu.

Zodpovedný ped.: Ing. M. Kollárová