NÁUČNO-POZNÁVACIA EXKURZIA NITRA

Žiaci praktickej školy sa dňa 13.12.2018 zúčastnili náučno-poznávacej exkurzie v Nitre. Navštívili Nitriansky hrad, expozíciu venovanú Veľkej Morave, vierozvestcom Cyrilovi a Metodovi, obdivovali starobylé betlehemy z 19. storočia, ktoré boli zapožičané pre vianočné obdobie z Martina. Nasledovala prehliadka historického centra mesta, návšteva vianočného mestečka. Žiaci s pedagógmi absolvovali prehliadku Divadla Andreja Bagara s odborným výkladom pracovníčky divadla, mali možnosť nahliadnuť do zákulisia, ktoré je bežnému divákovi ukryté. Videli veľkú a malú sálu divadla, práve prebiehajúci nácvik programu, kostymérňu, miestnosť s rekvizitami, výstavu kostýmov, ukážky z krajčírskej dielne, dozvedeli sa množstvo zaujímavosti z divadelného prostredia. Po dobrom obede a ochutnávke nealkoholického vianočného punču sa plní zážitkov a nových vedomostí vracali domov.

Zodpovední ped.: Mgr. J. Škrtelová, Mgr. K. Lišková