VALENTÍNSKE TVORIVÉ DOPOLUDNIE

Február sa tradične nesie v znamení lásky, 14. február je zasvätený svätému Valentínovi, ktorého sme si pripomenuli v Hornonitrianskej knižnici. Podujatím nás sprevádzala pani knihovníčka Anežka Šenitková, ktorá pútavým spôsobom žiakom priblížila históriu a význam sviatku. Pre každého účastníka bola pripravená otázka, ktorá sa týkala oblasti života, lásky, či životných hodnôt každého človeka. Účastníci sa zapojili do výroby krásnych valentínskych pozdravov a popri kreatívnej práci hádali známe osobnosti podľa fotografií. Nechýbali ani ľúbostné verše v podaní vybraných žiakov. Žiaci boli obdarovaní čokoládovými srdiečkami, pani knihovníčke odovzdali vlastnoručne vyrobené mydielka a sviečky. Vyrobené pozdravy si odniesli domov pre svojich blízkych.

Zodpovedný ped.: Mgr. K. Lišková