KYBERŠIKANA

Dňa 20.2.2019 sa žiaci odborného učilišťa zúčastnili v Centre voľného času v Prievidzi prednášky na tému Kyberšikana. Lektorkou podujatia bola Mgr. Cifríková. V úvode formou prezentácie vysvetlila rozdiel medzi šikanou a kyberšikanou, oboznámila žiakov s nástrahami sociálnych sietí. Následne žiaci pracovali v skupinách a spoločne uvádzali rôzne príklady prečo je internet užitočný - vzdelávanie, zábava, navigácia, spoznávanie nových ľudí, prezentácia, a naopak, prečo môže byť nebezpečný - šírenie klamstiev, klebiet, háklivých osobných informácií, internetové podvody, prenasledovanie, navádzanie k trestnej činnosti, závislosť a rôzne iné. Prednáška bola veľmi poučná, žiaci si odniesli množstvo nových informácií.

Zodpovední ped.: Mgr. E. Ondrejovičová, Mgr. A. Šandriková