DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

Deň otvorených dverí sa konal dňa 20.2.2019. Jeho cieľom bolo vyzvať a povzbudiť žiakov vzdelávať sa v remeslách. Výzva bola adresovaná aj rodičom a zákonným zástupcom žiakov s cieľom spolupráce a podieľania sa pri príprave svojich detí do pracovného procesu. Zo strany vedenia školy, výchovnej poradkyne a jednotlivých pedagógov im boli podané všetky dôležité informácie týkajúce sa podávania prihlášok na štúdium, výhody zotrvania vo výchovnovzdelávacom procese, profilácie jednotlivých učebných odborov, praktickej školy, informácie o vyučovaní mimo sídla školy, záujmových útvaroch, projektoch, úspechoch a víziách školy. Počas Dňa otvorených dverí žiaci školy predstavili záujemcom o štúdium, ale aj laickej verejnosti formou tvorivých dielní, čo sa učia v jednotlivých učebných odboroch. Žiaci učebného odboru poľnohospodárska výroba vysádzali kvety, maľovali kamienky na spôsob kaktusov, aranžovali a efektívne spracovávali odpadový materiál. Žiaci učebného odboru obchodná prevádzka vyprážali zemiakové placky, pripravovali cesto, zeleninu v pare, zemiakový tatarák a zeleninový šalát, prezentáciu doplnili ochutnávkou. Chlapci z učebného odboru stavebná výroba prezentovali murovanie jednoprieduchového komína a rozličné murovanie zo stavebníc. Nielen taškami z rifloviny sa pochválili žiačky učebného odboru služby a domáce práce. Žiaci učebného odboru cukrárska výroba spracovávali cukrársku modelovaciu hmotu, z kysnutého cesta pripravovali šišky, vianočku, závin a pečené buchty. Praktická škola sa prezentovala ukážkami v dvoch triedach, v jednej boli práce z viacerých teoretických a odborno- praktických predmetov, v druhej učebni prebiehali praktické ukážky výroby mydiel s rôznymi námetmi.

Budúcim študentom želáme veľa šťastia pri rozhodovaní a tešíme sa na stretnutie na pôde školy.

Zodpovední ped.: vedenie školy, kolektív pedagógov