SVETOVÝ DEŇ VODY 2019

Deň vody v našej škole sme si pripomenuli 22. marca 2019.

Začali sme ho hneď zrána pohárom čistej pitnej vody. Vodu dostal každý, kto do budovy školy ráno prišiel.

Deň vody pokračoval tvorivou dielňou, ktorá začala rozhovorom dievčat o využívaní vody v prírode. Na rozhovor nadviazal krátky film Tajomstvá vody (film nám poskytla Stredoslovenská vodárenská a prevádzková spoločnosť Banská Bystrica). Poukazoval na kolobeh vody v prírode a jej využitie. Po filme sme si vyhodnotili krátku anketu o využití vody v živote človeka. Ankety sa zúčastnilo 46 žiakov a zamestnancov školy.

Počas tvorivej dielne si žiaci mohli overiť svoje vedomosti o vode riešením rôznych hlavolamov a vypĺňaním pracovných listov o vode. Na plagát napísali, čo pre nich znamená kvapka vody, maľovali a zdobili magnetky so symbolom vody a prírody. Na záver ochutnávali niekoľko druhov minerálnych vôd z rôznych lokalít Slovenska.

Zodpovední ped.: Ing. M. Kollárová, E. Pružincová, Bc. I. Jajcajová