VEĽKONOČNÉ TVORIVÉ DIELNE

Priestory Hornonitrianskej knižnice privítali žiakov odborného učilišťa a praktickej školy dňa 12.4.2019 v rámci veľkonočných tvorivých dielní. Podujatie viedla knihovníčka Anežka Šenitková. V úvode stretnutia priblížila žiakom ľudové tradície, výzdobu a jedlá našich predkov prostredníctvom interaktívnej prezentácie. Do minulosti sme sa preniesli aj prostredníctvom videoukážky, poukazujúcej na zvyky v jednotlivých regiónoch Slovenska. Hosťom podujatia bola pani Alica Filínová, ktorá sa venuje tvorivej činnosti a ručným prácam. Spoločne so žiakmi vytvárali veľkonočné vajíčka z papiera na skrášlenie domácnosti. Príjemnú atmosféru dotvorili spomienky na sviatky jari z detstva a mladosti pani knihovníčky a sladké pozornosti pre všetkých účastníkov. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie inšpiratívne stretnutie.

Zodpovedný ped.: Mgr. K. Lišková