NÁUČNO-ODBORNÁ EXKURZIA TURČIANSKE TEPLICE

Dňa 7. mája 2019 sa žiaci našej školy zúčastnili náučno – odbornej exkurzie vo výrobni detských piškót SHP - Turčianske Teplice - časť Diviaky. Mali možnosť vidieť celý technologický postup výroby od základnej prípravy ľahkej šľahanej hmoty, ktorá prechádza výrobnou linkou, až po konečný výrobok. Žiaci získali nové poznatky, oboznámili sa s výrobnou linkou od šľahania cesta, dávkovania cesta na pečiaci pás, pečenie, chladenie piškót, váženie a balenie hotového produktu. Pri výrobe pozorovali dodržiavanie hygienických požiadaviek a využívanie surovín z vlastnej produkcie, ďalej získali informácie o slepačích vajciach, čo je taktiež nosnou aktivitou tejto spoločnosti v oblasti potravinovej výroby: triedenie, skladovanie a distribúcia vajec. Žiaci lepšie pochopili prípravu surovín, cesta a výrobu piškót.

Zodpovedný ped.: Bc. Sylvia Ďurišová