NÁUČNO-ODBORNÁ EXKURZIA TRENČÍN

Exkurzia sa konala dňa 17.5.2019, zúčastnili sa jej všetky učebné odbory odborného učilišťa.

Najskôr žiaci s pedagógmi navštívili 7. ročník celoslovenskej cukrárskej výstavy Torty a svet pečenia, ktorá sa konala na výstavisku Expo Center Trenčín. Mali možnosť vidieť najnovšie trendy z cukrárskej oblasti, tradičné aj nové recepty a postupy ukážok zdobenia tort, koláčikov, medovníkov, pekárskych výrobkov. Pastvou pre oči boli vystavené torty, jednou z nich sa prezentoval aj náš učebný odbor – cukrárska výroba. Výstavisko ponúkalo aj iné potravinárske produkty a informácie z oblasti gastronómie. Okrem svetu pečenia sa žiaci zaujímali aj o možnostiach cestovania v jednotlivých regiónoch Slovenska a v Českej republike. Po prehliadke výstaviska sa účastníci exkurzie prešli historickým centrom mesta, ktoré je plné hodnotných kultúrnych pamiatok, obdivovali architektúru jednotlivých budov. Priamo nad mestom sa na strmom vápencovom brale vyníma Trenčiansky hrad, ktorý je pýchou mesta, je národnou kultúrnou pamiatkou horného Považia. Žiaci absolvovali prehliadku hradu so sprievodkyňou, získali nové vedomosti, poznatky a zážitky.

Zodpovední ped.: Bc. M. Novotková, Bc. S. Ďurišová